Nachádzate sa: Úvod > Blog > Ako si vyberať chrániče chrbta a krku?

Ako si vyberať chrániče chrbta a krku?

Chrániče sú neodmysliteľnou súčasťou výbavy každého motorkára či priaznivca extrémnej jazdy na bicykli. Zvyšujú totiž našu bezpečnosť a naopak, znižujú riziko, prípadne rozsah zranení pri možných pádoch a v niektorých situáciách dokážu dokonca zachrániť aj život. Medzi chrániče, ktoré chránia životne najdôležitejšie časti tela, patria chrániče chrbtu a chrániče krku. Ako si ich vyberať?

Dôležitá je správna veľkosť chráničov

Aj v prípade chráničov chrbta, aj chráničov krku je dôležité vybrať si tú správnu veľkosť. Ak by bol totiž chránič menší, znižoval by komfort z jazdy a ak by bol naopak väčší, na tele by správne nesedel. Nehovoriac o tom, že takého chrániče by nedokázali plnohodnotne plniť svoju hlavnú funkciu, a to poskytovať prvotriednu ochranu pre jazdca. Zvyčajne sú chrániče označované štandardnými veľkosťami ako aj iné oblečenie, preto si vyberajte také vo vašej konfekčnej veľkosti. Niektoré prevedenia chráničov sú ale dostupné len v jednej veľkosti, pričom tie poskytujú možnosť ich prispôsobenia na konkrétne telo.

Bezpečné a odolné materiály príjemné na nosenie

Všetky chrániče by mali byť vyrobené len z kvalitných a funkčných materiálov, ktoré garantujú maximálnu bezpečnosť. Navyše, tieto materiály by mali mať ešte aj svoje obaly určené na tlmenie energie prípadného nárazu, príjemné nosenie a reguláciu vlhkosti. Materiály musia spĺňať požiadavky na pevnosť, no zároveň sa od nich očakáva nízka hmotnosť pre bezproblémové pohybovanie sa. Nehovoriac o ich úprave zodpovedajúcej prirodzenej anatomickej stavbe človeka.

Možnosti prevedenia chráničov chrbta a krku

Medzi krčnými chráničmi sa dnes uprednostňujú také, ktoré nechránia výlučne len krk, ale siahajú aj ho horných častí chrbtice a spredu zas do hornej časti hrudníka. Tým poskytujú komplexnejšiu ochranu. Chrániče chrbta by zas mali obsahovať pohodlné a nastaviteľné popruhy na ich fixovanie, a to v oblasti ramien a brucha. Možno však zvoliť aj kombinovaný typ chrániča, kedy je ten chrbtový spojený s chráničom hrudníka.

Na záver je nutné dodať, že kupovať by ste mali len tie chrániče, ktoré sú kvalitné. Garanciou kvality je aj certifikácia potvrdzujúca, že chránič je spoľahlivý. V našom internetovom obchode nájdete samozrejme výlučne certifikované chrániče chrbta, krku či iných častí tela.

Prajete si dostávať na váš email novinky, akcie, zľavy?
Quatro Youtube Facebook
Sk En De Hu Ru